„Wow! prošlo rukama“ během pěti let přes 200 dětí, od tříletých po 2. třídu ZŠ. Daniela Cáceres věří, že metoda Wow! je pro učitele tím nejlepším pomocníkem.
Daniela Cáceres, učitelka ZŠ a MŠ Tlustice
Oproti jiným metodikám na trhu je metoda Wow! mnohem ucelenější, rozmanitější a celkově kvalitnější. Učiteli nabízí maximální pomoc a podporu ve všech formách: zábavné audio a video lekce, barevné pracovní sešity, obrázkové karty, maňásek, školení a konzultace, fotky se Stevem a Maggie a třídou, podrobný metodický průvodce, lesson plans, video game bank i soubor her v tištěné formě, písně, motivační razítka, pexesa, samolepky, trička, placky, soutěže… Je toho spousta a nesrovnatelně více než u jiných materiálů, které jsem používala dříve. Navíc se materiály dále rozvíjí a obohacují o nové aktivity a videa.
Děti se rády dívají na interaktivní videa se Stevem, zpívají a tancují společně s ním, hrají s ním hry, plní jeho úkoly a pokyny. Stevovo razítko si dávají všude. Líbí se jim zkrátka všechno, co pro ně Steve vymyslí. Je vidět, že všechna videa jsou šitá na míru dětem a že je vytváří člověk, který děti miluje a skutečně jim rozumí.
Kromě Steva je u nás hvězdou i straka Maggie. Obzvlášť v oblibě ji mají děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Je jim blízká její divoká povaha, líbí se jim, jaké vyvádí Stevovi vylomeniny a srandičky.
Někteří rodiče však mají právě s hlasitěji se projevující strakou Maggie trochu problém. Když ale zjistí, že děti Steva a Maggie milují a že se díky nim učí tak snadno anglicky, ochotně jim je pouštějí i doma. Máme pak od nich samé kladné reakce, jsou maximálně spokojeni. Zatím se nenašel nikdo, kdo by odmítl tento způsob výuky a přišel s něčím lepším.
Na materiálech Wow! si cením také toho, že jsou cenově dostupné a ve srovnání s ostatními jedny z levnějších a nejpropracovanějších. Učitel angličtiny už je pouze uchopí a přizpůsobí své osobnosti. Nemusí nic pracně vymýšlet a promýšlet metodické postupy atd. V materiálech jsou zahrnuty nabídky činností, které uspokojí široké spektrum zájmu dětí; jsou velmi poutavé, pozitivní, veselé a originální.
Vzhledem k tomu, že učím nejen na MŠ, ale také na 1. stupni ZŠ, mohu porovnávat děti, které se ve školce již s angličtinou setkaly, a které ne – a ten rozdíl je obrovský, bylo by to na celou knihu. Čím je dítě mladší, tím lépe imituje slyšenou podobu a intonaci cizího jazyka, takže už rozdíl ve výslovnosti je obrovský. Děti mají z angličtiny radost, zcela chybí strach z nového a neznámého, který se objevuje u starších dětí, když s angličtinou teprve začínají.
A za jeden z největších úspěchů považuji jejich pozitivní vztah k cizímu jazyku a jiné kultuře, oproti vnímání učení se cizímu jazyku jako další povinnosti, nudy a trápení. Děti, které se anglicky učí již ve školce, zažívají pocit úspěchu, protože jazyk již znají a učí se jej už jenom přečíst a zapsat, zatímco „nováčci v angličtině“ jsou vždy trochu frustrovaní ze složitosti jazyka (jinak se vyslovuje, a jinak píše). Rozdíl je také vidět v jejich reakcích při setkání s cizincem, na jedné straně zvědavost a obohacení, na druhé straně strach a vyhýbání. A mohla bych pokračovat…
Pokud je pedagog ochotný, nadšený a hravý, jsou pro něj materiály Wow! tím nejlepším pomocníkem. A zdaleka nemusí mít vysokou úroveň angličtiny – pomůže mu Steve a angličtinu dětem dobrousí do dokonalosti on.
Interaktivní portál My Wow! rozhodně stojí za návštěvu. Nejen že zde najdete spousty zábavných videí se Stevem, Maggie a Bobbym, ale díky aplikacím pro Android a iOS si videa pustíte kdykoliv, kdekoliv a bez reklam. No není to super?